A Quiet Week in the HousePrvým veciam prvé miesto (To najdôležitejšie najprv)

Ateliér duše

Publikované 05.04.2015 v 09:58 v kategórii Život, prečítané: 142x

     Už je to dávnejšie čo som tu bol, písal som blog na pokračovanie.Najprv som si jednu časť napísal na papier v práci. Ale kdeže riaditeľ v rámci šetrenia výdavkového fondu zakázal plytvanie papierom ( asi aby vyšlo na vianočne odmeny ) tak som toho nechal.

     Doma som si to prepísal do počítača a dokončil. V podstate som ho písal som to fakt dosť dlho.Za tú dobu sa toho veľa stalo... stále hľadám niekoho kto by bol symbolom čiastočnej dokonalosti. .. Samozrejme sa mi to zatiaľ nedarí.

Ale aby ste si nemysleli, že som sa tu len tak flákal a poľavil v kreatívnom písaní.

Posledné mesiace bežal čas neskutočne rýchlo. Ani som si neuvedomil ako rýchlo sa mení môj život. Mal som pocit že nič nestihnem.

     Pripadal som si ako na ceste posiatej sieťou križovatiek nasledujúcich po pár krokoch. Keď sa teraz pozerám späť, na mnohých križovatkách by som odbočil inam.

Možno by som tak zmenil udalosti, ktoré sa stali a ktoré ma mrzia. Ale možno sa to všetko malo skutočne stať, aby som tvrdo dopadol na dno a začal znova.

Ale ja som šikovný, takže som to, samozrejme, musel pokaziť. Ako inak. (Hádzanie viny na druhých je fenomén dnešnej spoločnosti ).„Život často prináša bolestivé prehry, ale je dôležité na ne čím skôr zabudnúť a dívať sa dopredu. Áno, bude to mrzieť ešte dlho, ale každá bolesť raz prejde. Život ide ďalej.“

     Podobných citátov je na internete plno. Sa fakt zamýšľam nad tým, že to niekto číta a berie vážne. Sú to prázdne slova ľudí, ktorý v slabej chvíľke života vypotili niečo čo ostatný berú ako múdrosť. Naša slovenčinárka nám vždy vravela: "Vy ste budúca inteligencia slovenského národa". Mne sa ten výraz páči. Ale mám také nutkanie tušiť, že sme ju niektorí sklamali... Snažím sa robiť veľa vecí, ktoré síce neviem, ale vždy sa o ne môžem pokúšať. Skúšať to zas a znova, až pokiaľ sa mi nepodaria. Podobný spôsob používam v práci.

     Prvým príznakom blížiaceho sa nervového zrútenia je presvedčenie, že naša práca je nesmierne dôležitá

Tento článok je príliš krátky na to, aby ste sa z neho niečo dozvedeli, preto mu hovorím (NjtV) (nie je to vtipne) . Keby mal tak o dva centimetre viac, už by (NjtV) nebol.