A Quiet Week in the HousePrvým veciam prvé miesto (To najdôležitejšie najprv)

Carpe diem

Publikované 14.10.2014 v 22:39 v kategórii O Autorovi, prečítané: 208x

 

 

     Je toho veľa o čom premýšľam a o čom by som mohol písať. Možno o tom ako žijem, dýcham, čo čítam, ako spomínam alebo uvažujem nad súčasnosťou a najmä nad budúcnosťou. Ale koho by už dnes zaujímalo, čo robí niekto neznámy.

    Sám dnes viem, že som niektorým ľuďom dával viac ako si zaslúžilí .....zbytočne, nezaslúži si to!

Vrážajte svoju energiu do seba a do toho po čom túžite vy!

Prihodilo sa mi veľa zlých veci v živote, veľmi to bolelo, dnes viem že aj napriek tomu všetkému, to bola dobrá bolesť! Dobrá bolesť vďaka tomu, že som sa aj napriek ranám, postavil a dnes môžem hľadať úspech predovšetkým v seba!

Som názoru že život k vám bude férový, ak sa budete férovo správať. Zapierame city, klameme samy seba o to že sme v poriadku! Zbableosť a sebaľútosť nevedie k ničomu inému ako k špinavej duši.

     Hľadiac na modré sfarbené nebo premýšľam, či niektoré rozhodnutia a udalosti sa v živote stávajú náhodne alebo je v tom niečo viac. Premýšľam, či rozhodnutia, ktoré robím a udalosti, ktoré sa stali, sú dané ešte skôr, než ich spravím. Často sa mi stáva, že sám o sebe pochybujem a vyčítam si niečo, čo by som si vyčítať nemal, pretože to nie je o nne, ale o niečom vyššom. Počujem ľudí hovoriť niečo ako “bol to OSUD” či “Boží zámer” , no nik v skutočnosti nevie, ako to je.(Ja osobne sa prikláňam k tomu prvému, keďže v Boha už neverím a nebojím sa tvrdiť, že mi nepomohol.)

Najhoršie je, že „tento Boží zámer“ či osud sú stále nespravodlivé. Prečo hlúpi a vypočítaví ľudia majú všetko, na čo si zmyslia a ľudom s dobrým srdcom sa všetko rúca?

Nedávno som počul niekoho povedať, že tých, ktorých Boh miluje, tým dáva najväčšie kríže.

Vätčšiu sprostosť som už dlho nepočul.

     Existujú tri slová, ktoré sa budem učiť hovoriť tak dlho až kým nezakorenia a nenapadnú mi v mysli vždy, keď ma bude chcieť opustiť dobrá nálada. Tie slová zdedené po starcoch ma prevedú každou prekážkou a udržia môj život v rovnováhe. Tie tri slova znejú: Aj toto pominie"