A Quiet Week in the HousePrvým veciam prvé miesto (To najdôležitejšie najprv)

Dedo Mráz alebo Santa Claus

Publikované 05.12.2014 v 08:09 v kategórii Rozprávky, prečítané: 164x     Aj Santa je biznismen. Jeho podnikateľské aktivity súvisia s propagáciou, predajom a distribúciou nápoja s červenou etiketou a hračiek. Tieto sú distribuované aj v rámci akcie s krycím názvom Vianoce. (Tento sviatok vznikol preto, lebo je u prostred najhoršej zimy kedy nie je dokopy čo robiť, dni sú krátke, počasie stojí nestojí za nič a všetci máme depky z toho, že kedy sa to skončí. Inými slovami: súčasné Vianoce vznikli preto, aby bol dôvod obchodníkom rozbehnúť kšefty).
    Ale späť k "Šantovi" . Dokonca je známy je aj ako despota zneužívajúci deti na prácu, trýzniteľ zvierat a díler drogy komercionalizmu, ktoré sú ukryté v hračkách. Ako jeho bydlisko sa obyčajne uvádza Severný pól a Sibír. V červenom alebo modrom kostýme s bielou bradou. Pod rúškom noci sa vkráda do príbytkov cez komíny, záchodové misy a otvorené okná. Okná iba v južnejších oblastiach, ktorý debil by nechal v Rusku koncom decembra otvorené okno.
     Po vniknutí do domovov maskovaný vrecom plným hračiek unáša deti, ktoré neskôr získavajú výcvik špeciálnych jednotiek tzv. trpaslíkov. Časť z nich je po výcviku nútená pracovať v továrňach na hračky umiestnenými v Číne. Za túto prácu nie sú nijako odmeňované a pracujú v neľudských podmienkach bez nároku na obedňajšiu prestávku.