A Quiet Week in the HousePrvým veciam prvé miesto (To najdôležitejšie najprv)

Katolícka cirkev vs. 21 storočie

Publikované 26.03.2014 v 19:52 v kategórii Život, prečítané: 188x

    

 Príde mi dosť zvláštne ak predstaviteľ cirkvi na Slovensku Ján Chryzostom kardinál Korec v priamom televíznom vysielaní vyjadrí svoju podporu politikovi v blížiacich sa prezidentských voľbách. Pokiaľ mi je známe cirkev by sa nemala miešať do politiky štátu. Ďalším zaujímavým názorom je zakotvenie do slovenskej ústavy definícia manželstva ako zväzku muža a ženy. V 21. Storočí kde práva lesbičiek, homosexuálov, bisexuálov a transsexuálov v Európskej únii sú v článku 21, ktorý patrí do kapitoly o rovnosti Charty základných práv Európskej únie, sa zakazuje diskriminácia na základe sexuálnej orientácie.

      Áno rodina je základným pilierom spoločnosti a jej podpora má byť prioritou každého štátu. No na Slovensku je dlhodobý pokles pôrodnosti. Mnohí mladomanželia a mladí rodičia uvádzajú ako jeden z hlavných dôvodov ťaživú ekonomickú situáciu, ktorá pre mnohých z nich predstavuje vážny dôvod nemať viac detí ako jedno. Rímskokatolícka cirkev, ktorá má najväčší príjem od štátu zo všetkých cirkví, napriek jej ‘snahe’ o zvýšenie populácie antikoncepčnými a antiinterupčnými názormi ani len neuvažuje o konkrétnom skutku napríklad v podobe zrieknutia sa financovania zo strany štátu. Takto by štát mohol podporiť (napr. finančne, bytovo, atď.) mladé rodiny a prehĺbiť v nich záujem mať viac detí. Je isté, že týmto gestom by si nielen rímskokatolícka cirkev získala sympatie celej spoločnosti. Slovensko kráča smerom k dosiahnutiu rozvinutej spoločnosti neľahkou cestou.


      Pred tromi rokmi na Slovensku narušili prvý Dúhový pochod protestujúci, ktorí hádzali do pochodujúcich kamene, čím vyvolali negatívnu medzinárodnú pozornosť. Dúhový pochod má aj svoje jasne stanovené ciele. Pochod zviditeľňuje komunitu LGBTI osôb ako celok. Zbližuje ľudí bez ohľadu na ich sexuálnu orientáciu či rodovú identitu. V neposlednom rade podporuje zrovnoprávnenie gejov, lesieb, bisexuálnych, transrodových a intersexuálnych ľudí a ich partnerských a rodinných vzťahov. Je to podobný pochod ako za život. Žiaľ milá cirkev doba sa zmenila, toto nie je "utopistický" svet.., Ľudia sa majú pravo rozhodnúť, či v otázke viery, manželstva, partnerského vzťahu, alebo prípadného potratu.....