A Quiet Week in the HousePrvým veciam prvé miesto (To najdôležitejšie najprv)

Keď budem kráčať v búrke sám ......

Publikované 06.10.2014 v 23:44 v kategórii Život, prečítané: 147x

     Takto žijem, to, čo budem ďalej hovoriť, mám v hlave, to nie je len teória, to je môj život.Za posledný rok sa môj život zmenil úplne od základov, možno tým, že som zmenu chcel a nemal som ani na výber. 


     Sú ľudia, ktorí nemajú potrebu hľadať samých seba, hľadať význam svojho života, zastavia sa v jednom bode a všetko v nich zostáva nemenné.Nebudem tu písať celú svoju cestu životom od narodenia až po teraz. Napíšem len tú podstatnú časť, ktorá ma najviac ovplyvnila posledné obdobie môjho života. Iba jedná „malá“ nehoda na motorke.


     Vzhľadom na životné situácie si život od mladosti do staroby predstavujem ako cestu, na ktorej sú body zlomu.Body zlomu som chápal ako ukončenie časti cesty, na ktorej som dosiahol vytýčený cieľ, alebo miesto, kde som zistil, že je čas všetko zmeniť. „Posledný bod zlomu“ ma posunul ďalej na mojej ceste. Dosiahol som všetky reálne ciele, ktoré som si vytýčil. A ďalšie ma čakajú. 


     Reálny život ma naučil, čo je víťazstvo alebo porážka. Nezáleží na veku, na postavení, z akej sociálnej vrstvy pochádzate, nezáleží či ste dieťa, muž alebo žena. Záleží len na vašom dobrom pocite a je na vašom slobodnom rozhodnutí, či si ten pocit doprajete.Zahoďte predsudky a užívajte život plnými dúškami ako je to len možné. Aby ste raz nemuseli ľutovať, že ste niečo neurobili.


     Raz som na niečo podobne napísal báseň, ktorá mala dokonca pointu. Teraz som si na ňu spomenul a neviem ju nikde nájsť.

Celý článok je melancholický, lebo som sa v ňom snažil zachytiť svoje pocity.


„Ten čas príde raz vietor stíchne sám , slnko výjde zas do prázdnych rán“