A Quiet Week in the HousePrvým veciam prvé miesto (To najdôležitejšie najprv)

Keď chcete Boha rozosmiať, povedzte mu o svojich plánoch.

Publikované 27.12.2014 v 09:40 v kategórii Život, prečítané: 176x

Vitajte na poslednom článku v tomto roku.

      Do konca roka chýba už len pár dní, tak je načase zhrnúť si celý tento rok. Ale čo už, je na čase "bilancovať".

Tik – Tak , Tik – Tak

     Tento rok bol jeden z najzaujímavejších a zároveň najvyčerpávajúcejších aké som kedy zažil. A naozaj som zažil toho viac ako si pamätám. Nie preto, že by som mal problém s pamäťou, ale preto, že toho bolo naozaj tak veľa.

Dámy a páni, môj rok 2014…


10x Best of 2014


     založil som si blog -- je to môj prvý taký, že ozaj blog a tak verím, že som vás, čítajúcich aspoň na 10% zaujal a okrem mňa si niekto klikne na túto peknú adresu opakovane.

     spoločenské hry -- nepamätám si celkom, kedy som sa naposledy tak často hral. Hry ma veľa rokov nebavili. Asi preto, že som bol pri nich sám.

     nočné výlety -- jazda v noci autom je pre mňa asi najkrajší druh “terapie”, kedy mám príležitosť zrovnať si v hlave všetky myšlienky a oddychovať od všetkých starostí.

     všetky lásky-- hovorí sa, že dôvera sa ťažko získava a ľahko stráca. No na druhej strane stojí protitvrdenie, že stará láska nehrdzavie. A to je snáď aj dôvod, prečo toľko vzťahov povstáva z popola rozchodov. Nech už bol dôvod rozídenia akýkoľvek, čas vždy mení náhľad na veci. Zatrpknutosť sa vytráca, sklamanie bolí čoraz menej... a tak sa stane, že na to zlé jednoducho zabudnete a to dobré vám chýba.

     zasa škola -- pre hlupáka každý hlúpy. Táto legendárna veta z filmu Forrest Gump mi utkvela v pamäti, hoci som ešte ani raz tento film nevidel celý. Stala sa pre mňa príslovím a spomenul som si na ňu v kontexte posledných udalostí.

     nová motorka – vzhľadom k tomu, že som sa na predchádzajúcej motorke skoro zabil a mojim životným heslom je „čo ťa nezabije to ťa posilní“ kúpil som si Cross , predsa hlina je mäkšia ako asfalt.

     priatelia --bez nich by to určite nešlo, preto majú svoje pevné miesto aj tu.

     cestovanie -- snáď sa už ani nemusím rozplývať nad tým aké je cestovanie super – podarilo sa mi vypadnúť na víkend na celkom príjemné miesta.

     najlepšie rozhodnutie v živote -- nejde však len o to spraviť akékoľvek rozhodnutie rýchlo, ale spraviť čo najlepšie rozhodnutie rýchlo. - Každé rozhodnutie, ma naučilo niečo iné a malo svoj špecifický vplyv na môj život.

     moja neter -- ma 3 mesiace aj s cestou a je to taký môj malý čertík prezlečený za anjelika.

     Nie je to náhoda: rok 2014 priniesol veľa nových skúseností a jeho súčasťou boli skvelí ľudia, ktorým som skutočne vďačný za množstvo vecí.

Takže priatelia, posledné v tomto roku, čo zostáva je zdvihnúť pohár a napísať:

Good night and joy be with you all!

Uvidíme sa už v Novom roku 2015.