A Quiet Week in the HousePrvým veciam prvé miesto (To najdôležitejšie najprv)

Len o jeden deň, túžim dlhšie žiť

Publikované 29.01.2018 v 09:12 v kategórii Život, prečítané: 47x

„Predtým, než sa diagnostikujete depresiou alebo nízkym sebavedomím, porozmýšľajte či nie ste obklopení idiotmi“ —William Gibson


.

      Prvý január je štandardne dňom začiatku novoročných predsavzatí. Schudnúť. Zdravšie jesť. Menej piť alkohol. Viac športovať. Čítať. Rozprávať sa. Pracovať. Zarábať. Veď 80 % novoročných predsavzatí neprežije 2. februárový týždeň! Prečo teda začínať 1. januára? Prečo nie nejaký iný termín? Začiatok môjho aktuálneho predsavzatia mi ale vyšiel práve na začiatok roka. A neplánovane… Keď si totižto plánujem nejakú zmenu, alebo len činnosť, ktorú sa chystám robiť v najbližšej dobe, premýšľam nad ňou najprv nejaký čas. Kým dozrie. Potom ju začnem robiť. Premyslieť si každý krok dopredu. Áno, potom to začnem neskoro, alebo nezačnem. Alebo nedokončím. V tom som expert.

     Samozrejme môj začiatok roka sa niesol v duchu hesla “Ako na nový rok, tak po celý rok”, tak som šiel do práce. V práci sa toho tiež veľa nezmenilo. Niektorí majú silnú potrebu, ešte stále, komentovať môj život. Už ale viem po tých rokoch, ako na to. Kedysi ma to trápilo, bral som to osobne. Veľakrát sa ma to dosť dotklo. Nie, ani teraz to nie je ktovieako príjemné, ale už to beriem tak, že to ide s tým a naučili sme sa na to správne reagovať. Vypustil som z môjho života ľudí, ktorí na mňa útočili a prišli iní, s ktorými som na jednej vlne. Neviem, čo ich vedie k tomu, že potrebujú útočiť, frflať?! Existujú dva typy ľudí. Šťastní ľudia a tí, ktorým idú šťastní ľudia na nervy. Pravidelne striedam členstvo v oboch skupinách. Po elegantnom prechode do nového roka z menej elegantného predchádzajúceho roku s rezíduom mojej minulosti, som sa definitívne rozhodol, že budem stretávať s ľuďmi, ktorí v mojom živote majú svoj nespochybniteľný význam.. Nie som tu tak dlho, aby som mohol mrhať svojim drahocenným časom. Je to ľahké? Nie. Nie je to v rámci komfortnej zóny, ani náhodou. Ale presne tam sa dejú tie zázraky, to čaro.

    Môj súčasný život je sériou prítomných okamihov, ktoré prežívam jeden po druhom.