A Quiet Week in the HousePrvým veciam prvé miesto (To najdôležitejšie najprv)

Len tak, atď., atď., a dookola ....

Publikované 30.01.2018 v 12:41 v kategórii Život, prečítané: 38x

     Som zástanca jednej veci: robiť absolútne maximum! Pretože, život sa už nevráti nikdy a jediné, čo na konci života budem ľutovať... ...sú momenty premárnených príležitostí, momenty, do ktorých som sa nepustili, momenty o ktoré som sa ( nepoviem), že nepokúsil. My sa často krát pokúšame. Ale pokúsiť sa znamená, neisť do toho naplno. Pokúsiť sa znamená, že tak ja si to teraz očekujem,vyskúšam a keď... Neviem ako vy, ale ja čítam všade okolo samé motivačné články o živote: “7 tipov ako byť šťastný, Čo ma život naučil, 100 vecí, ktoré som sa naučil za 30 rokov života” a podobne. Úprimne povedané, tieto články milujem. Čítajú sa ľahko, píše ich niekto od srdca a mňa vždy hrozne namotivujú. Motivujú ma užívať si život a nebáť sa nových vecí. Bohužiaľ táto motivácia mi vždy vydrží len na pár hodín a hneď je preč. Málokto sa totiž bojí priznať, že je v poriadku nebyť neustále šťastný a takisto je v úplnom poriadku byť občas naštvatý a mrzutý. A práve to ma motivovalo k spísaniu tohto motivačne nemotivačného článku. Viem, že sam so sebou denne bojujem a snažím sa dosiahnuť to, aby som sa dokázal zo všetkého tešiť a užívať si život. Bohužiaľ som sa to ešte úplne nenaučil, takže niektoré dni mám jednoducho sklesnutú hlavu a som namručaný na celý svet a hlavne na seba. Urobil som si aktualizáciu mojich plánov každý mesiac. Robil som to preto, aby som si to vedel na konci roka jednoduchšie vyhodnotiť a v podstate som už počas roka videl, aký je môj progres.

     Plány, čo chcem dosiahnuť a spraviť, som mal rozdelené na 3 hlavné kategórie, pričom každá kategória mala 4 konkrétne body. Ale medzi hlavné priority patri neporovnávať sa s ostatnými. Každý mi totiž pripadá, že je v niečom lepší .. krajší, šikovnejší, múdrejší, úspešnejší, chudší, vyšportovanejší, coolovejší, šťastnejší, sebavedomejší.. A tých prídavných mien mám v zásobe ešte o mnoho viac.

      Naučiť sa spomaliť a len tak oddychovať. Pre mňa je napríklad strašná strata času len tak si na 15 minút sadnúť a nič nerobiť. Už keď sa k niečomu takému “prinútim” tak skončím pri tom, že len rozmýšľam nad blbosťami, čo som za tých 15 minút mohol naopak stihnúť, alebo čo budem robiť po tom, keď toto nič nerobenie skončí. Ak by som chcel robiť zoznam vecí, ktoré som sa v živote ešte nenaučil, asi by bol celkom dlhý. Nechcem ale, aby ste si o mne ale mysleli, že som nejaká nevyrovnaná osobnosť Na druhej strane si myslím, že raz napíšem článok o tom, čo ma život naučil. Pretože aj ten zoznam by bol dosť dlhý. Ale napíšem ho až vtedy, až sa naučím bojovať s mojimi najväčšími zlozvykmi. Potom si to vytlačím niekde na chladničku a budem si to denne pripomínať a sám seba motivovať.


https://www.youtube.com/watch?v=nNtsnGCaX-w