A Quiet Week in the HousePrvým veciam prvé miesto (To najdôležitejšie najprv)

Neviem prečo....

Publikované 22.06.2015 v 23:58 v kategórii Život, prečítané: 129x

     Neviem ako to povedať, ale už ma rozčuľujú neustále pokuty od polície. Nie že by som bol pirát ciest to nie. Zastavujem na červenú (sem – tam ). Ak je zákaz zastavenia tak bez smeroviek sa tam nepostavím. Nedávno som pustil jednu staršiu pani na prechode. A predsa mi pokuty naskakuj brutálnym tempom rovnako ako mi miznú peniaze z účtu ak priateľka povie, že ide nakuknúť do obchodu.

     Napríklad ta pani, šiel som do práce v tom pozerám v diaľke na prechode staršia usmievavá pani. No myslím si v pohode idem do práce, nikde sa neponáhľam, zastavím jej. Naznačil som jej, že už môže isť. Navyše som videl akým brutálnym tempom sa rozbehla cez ten prechod, bol som rád, že som si zobral zo sebou jedlo, kávu a noviny. Zavolal som do práce, že budem pol roka meškať.
Zrazu pozerám, pani už na druhej strane „ super“. Naštartoval som, zaradil jednotku. Rozbehol som sa a „Bac“.
     Ja som si vôbec nevšimol, že za sebou ťahala psa asi o 400 rokov staršieho. Tak som zastal, zavolal záchranku, lebo medzi tým pani omdlela. Nakoľko som školený hasič dal som jej prvú pomoc a poviem Vám, nebola to prechádzka ružovou záhradou. Medzi tým prišla záchranka a prevzala si ju. Tak som šiel hľadať psa, obišiel som auto a pes nikde. Tak sa vraciam k autu a pozerám puklice nikde, zašiel som za policajtom, ktorý mi už aj tak vystavil pokutu. „ Pani počkajte, ukradli mi puklice, mohli by sme to zapísať“. “Pozri my ideme na ďalšiu nehodu, cinkni na 158 a oni si ta zapíšu do poradovníka“ a, keď si chcel nahlásiť krádež, mal si povedať kolegovi nech neodchádza s autom“.
„ Nie nie pani to mi kradnú auto“.
Policajti hneď zapli sirénu a išli za mojím autom. Našťastie na ďalšej križovatke bola zápcha. Pravdepodobne tam tiež niekto púšťal pani cez prechod.
     Ale teraz nechcem byť zlý, no policajti narazili do môjho auta z boku , aby ho prevrátili a donútili zastaviť, Čo mi prišlo zbytočné, nakoľko zlodej bol už o par ulíc ďalej aj s mojim notebookom.
Tak som tam dobehol a policajt hneď. „Pán vodič vyberte ten papier o nehode. Je to dané v zákone“.
„To áno, ale papier bol v tej taške, kde bol notebook“. Policajt na mňa chvíľku pozerá a hovorí. „Pozrite sa pane , doklad o nehode nemáte, trojuholník nemáte, pozerám Vám do kufra, veď vy nemáte ani lekárničku. Čo po nás vlastne chcete. Ja vám dám ďalšiu pokutu“.
      Tak to spísal a vlastne to, že som tu pani pustil ma stalo 400 eur. Tak a do budúcna budem jazdiť MHD.