A Quiet Week in the HousePrvým veciam prvé miesto (To najdôležitejšie najprv)

Nie je jeden debil, ale je ich viac.....

Publikované 08.04.2015 v 09:40 v kategórii Život, prečítané: 166x

„Ty debil." - konštatovanie považované za otázku


     Nemôžem si pomôcť, ale predstavitelia tohto zboru v poslednej dobe intenzívne pracujú na tom, aby mi zo súčasného diania na zašibalo. Ja som človek celkove dosť kľudný a skoro nič ma nerozhádže. Akási fiktívna hranica toho, čo znesiem , však začína v poslednej dobe dostávať do popredia.

Debil, alebo aj ľahko duševne zaostalý, slabomyseľný, či oligofrenik a mentálny retard, idiot..., je typ úplne normálneho človeka, ktorý sa od ďalších môže odlišovať iba tým, že má v mozgu iný povedzme „jednoduchší operačný systém“.


Druhy debilov :


Ľahko ovládateľní debili

     Ľahko ovládateľní debili sú vítaní na všetkých úrovniach pracovných pozícií. Nadriadený s nimi ľahko komunikujú, debili sú pre nich spoľahlivými predĺženými rukami. Sú akceptovateľní dokonca aj v záchranných zložkách.

Sebavedomí debili

     Debili s vyššou úrovňou sebavedomia (stále nejde o úroveň inteligencie) môžu byť za určitých okolností nebezpeční pre svoje okolie. Ich zjednodušený spôsob myslenia môže spôsobovať, že svojimi jednoduchými myšlienkami sú zrozumiteľní príliš širokému spektru ďalších ľudí. Môže sa tak stať, že ich jednoduchosť a priamočiarosť je natoľko silne akceptovaná, že je považovaná za istý spôsob originality a presadia sa do vysokých spoločenských vrstiev.

Debili sa môžu dostať do riadiacich funkcií, byť manažérmi, či dosiahnuť politickú kariéru.

Ako vyplýva z uvedených charakteristík je jasné, že debila, či idiota stretneme všade. Ak máme pocit, že nepatríme do tejto kategórie ľudí musíme sa obrniť určitou dávkou trpezlivosti a pochopenia.


     Nie je to ľahké. Niekedy je dobrým spôsobom ako dostať agresívneho debila mimo, je uviesť na neho komunikačné embargo, t.j. nereagovať na jeho agresiu.

V ideálnom prípade je dobré nechať ho osamote s jeho problémom. Horšia situácia, je keď je idiot v uniforme napríklad v HaZZ . Niekedy sa stáva, že debil má moc, Stáva sa to stále častejšie. Vtedy je účinné vytrvať a uviesť komunikačné embargo na seba.

     Myslím, že tuto problematiku celkom dobre popísal Xavier Crement v knihe s príznačným názvom . „ Spiknutí kokotů „. V ktorej pokračuje vo svojom boji proti plazivému kokotizmu.


Tato téma je na dlhšiu diskusiu, ale všetky problémy sú dielom všadeprítomných kokotov a debilov.