A Quiet Week in the HousePrvým veciam prvé miesto (To najdôležitejšie najprv)

O šípkovej Ruženke

Publikované 03.09.2014 v 00:12 v kategórii Rozprávky, prečítané: 181x

O šípkovej Ruženke


     Milé deti. Žili raz jeden kráľ a kráľovná a ty nemali žiadne deti. Raz musel kráľ na dva roky služobne do cudziny poslali ho tam na stáž učiť sa tam vládnuť,( myslím, že to bolo kde si na Kubu ).


     A keď sa vrátil zistil, že sa mu práve narodila dcéra. Ani sa tomu veľmi nedivil, zobral si lano a šiel sa do lesa obesiť. Postavil sa na drevo slučka okolo krku a premýšľal čo ďalej. V tom išla okolo dobrá starenka a hovorí mu „ no čo neblázni ,veď to dieťa za to nemôže“ más pravdu starenka, povedal kráľ a ako chcel zliezť šmykla sa mu noha a už sa kolísal. Starenka preto, že bola dobrá sa mu zavesila na nohy aby zmiernila jeho utrpenie. 

Potom to šla starenka cele vykecať na zámok. Namiesto odmeny ju vyhnali a o 50 eur znížili dôchodok. A preto ich starenka prekliala. Počkaj až bude Ruženke 16 cť. A mala pravdu. ( Takto Ruženka to bolo jej meno ona chudinka nemala priezvisko, lebo oni kráľovná matka nevedela s presnosťou určiť otca). Ruženka bola aktívne dieťa a preto sa nebudeme diviť, že ju mama v 14ctich dala na prevýchovu do súkromného liečebno- výchovného sanatória v Senci. V 16ctich rokoch Ruženka ušla zo sanatória a rovno to je náhoda do hotela Buddha – bar v Prahe. Pravé tu bol princ z Rakúska zo svojim koňom, ktorý sa volal Porsche. 

     Princ kúpil Ruženke držkovú polievku a tá sa milé deti sa doňho úplne zblbla. V noci sa prekliatie dobrej starenky vyplnilo a Ruženka ukradla princovi hodinky a peňaženku. Odišla do Košíc, kde po ťažkej party zaspala na stanici, kde ju prebudil prekrásny príslušník polície, ktorý ju pobozkal obuškom.....