A Quiet Week in the HousePrvým veciam prvé miesto (To najdôležitejšie najprv)

O všetkom a o ničom

Publikované 20.03.2016 v 10:43 v kategórii Život, prečítané: 97x

     Konečne som si urobil dovolenku. Od popolcovej stredy pôst a hladovku a to som teda nemal absolútne chuť o ničom písať, ale neznášam výhovorky!, podľa mňa sú najrýchlejšou cestou k strate kontroly nad svojim životom. Radšej sa pýtam, aké sú možnosti a čo sa s tým dá robiť. Moje postrehy v prvých dňoch dovolenky sú, že najhorší moment nie je ten, keď v noci nespím, keď chodím stále v teplákoch. Najhorší moment je, keď som sám doma, a dieťa, ktoré vám nechali , aby som ho strážil mi zaspí v náručí, a v telke ide Búrlivé víno a ja nedotiahnem na ovládač, aby som to prepol.

     Mojim hlavným cieľom počas dovolenky je dať si 10-dňovú mediálnu diétu (žiadny telefón, TV, rádio, noviny…). Od začiatku roka som všetko robil s entuziazmom, elánom, nadšením a bolo to vidno. Aký paradox, že som to robil skoro zadarmo. Za svoju prácu som nikdy nedostal ani cent k výplate, hoci často som mal preplatené náklady na konferencie.

Rád veci analyzujem a pýtam sa na všetko “prečo?”, vždy som bol dobrý v kreativite a logických úlohách, ale nikdy neviem, kam som pred minútou položil kľúče :) Prečítal som veľa kníh o sebarozvoji a hoci zbožňujem myšlienku aktívneho vytvárania svojho vlastného života, postupne som zistil, že motivačné knihy sú začarovaný kruh, kedy sa od istého momentu neposúvaš vpred, iba čítaš stále nové a nové knihy. Vrele odporúčam napr. životopis Steva Jobsa, Arnolda Schwarzeneggra, alebo Elona Muska. 

     Začal som praktizovať malý poobedný spánok, ktorý zázračne lieči zmätené a vystresované myšlienky. A zisťujem , že pre šťastný život sú dôležité len tri veci: láska, humor, dobrá hudba a Jack Daniels.