A Quiet Week in the HousePrvým veciam prvé miesto (To najdôležitejšie najprv)

Odišla si, aj keď si mohla ostať...

Publikované 23.04.2015 v 13:50 v kategórii O Autorovi, prečítané: 208x


Sedím v malej zatuchnutej izbe a premýšľam, čo bolo kedysi. Aký som mal život...


Nikdy mi nič nechýbalo. Vždy som mal všetkého dostatok. Niekedy aj navyše. Dalo by sa povedať, že som bol dobre zabezpečený aj do budúcnosti. Idylický svet, navonok žiadne problémy. Veľa optimizmu a v očiach žiadny realizmus.

Pravdupovediac, nikdy som sa nepovažovala ani za pekného, ani za nadaného. Ale robilo mi radosť, že moja mama je na mňa hrdá a že svojím správaním jej vraciam to, čo mi ona dala do života.

Ja som rástol a môj život rástol so mnou.


Postupom času, som dospel, ak sa niečo také u chlapa a ešte k tomu u mňa môže stať, a prišiel som na to, že o čas prichádzame vlastnou vinou.

Samozrejme nie všetko je ideálne. Priznám sa, že veľa času trávim hovadinami aj ja sám. Nočný FB sú nevyhnutné k zachovaniu si beztak chradnúceho mentálneho zdravia. Je potrebné poznať svoje hranice.


„Niekedy sa človek cíti sám aj keď ma okolo seba veľa ľudí. Ale problém spočíva v tom , že ta práva osoba ,ktorú potrebujeme tu nie je.....“ jediná veta čo mi ostala v hlave zo FB.


Nepotrebujem vedľa seba človeka, ktorý za mňa všetko spraví, či vybaví. To zvládnem aj sam. Potrebujem vedľa seba človeka, ktorý ma bude vedieť rozosmiať keď budem smutný. Ktorý ma objíme len tak, lebo to tak cíti a nie preto, že niečo chce. Ktorý ma vezme do náručia, keď ma bude niečo trápiť a povie "To bude zase dobré". Ktorý mi povie, že bude pri mne aj keď budem ležať chorý v posteli. Niekoho, s kým si budeme môcť povedať" "Aj keď nemáme všetko, keď sme spolu, nič nám nechýba"..


"Nejde o to, aby sme spolu spali, ale o to, aby sme sa spolu prebúdzali. Nejde o to, aby sme si dokázali predstaviť spoločný život, ale o to, aby sme si ho nedokázali predstaviť bez seba. Nejde o to, aby sme sa dívali jeden na druhého, ale aby sme sa dívali rovnakým smerom. A ani nejde o to, aby sme sa spolu smiali, ale o to, aby sme spolu boli šťastní i v slzách..."

S odstupom času som spoznal význam týchto slov.


Cez maličké okienko dnu zafúkal vietor a sviečka zhasla.

https://www.youtube.com/watch?v=kA0pkemJxMc