A Quiet Week in the HousePrvým veciam prvé miesto (To najdôležitejšie najprv)

Politika Strany Zelených Slovenska

Publikované 27.01.2016 v 10:06 v kategórii Život, prečítané: 125x


     Dnes ráno pri pohľade do mojej schránky som objavil list od strany zelených Slovenska Po prečítaní som bol v nemom úžase z 2 vecí: na čo všetko sa vynakladá papier a zistenie, že je aj taká strana na kandidátke do parlamentných volieb, o ktorej som do dnešného dňa ani nevedel.

     Mám pár poznámok k spomínanému textu.Vážený občania obce ...... ( nie tak celkom, lebo to prišlo konkrétne na meno ). Ďalej sa mi predstavil pán Gajdoš (ochranár), ktorý sa mi priznal, že má rád Slovensko. Áno pán Gajdoš, podobne ako Vy, aj ja mám rád našu krajinu a podobne by som chcel mať čisté rieky, ovzdušie, lesy, potraviny. Na to, že sa nepoznáme sme sa celkom zhodli ( zatiaľ ).Pán Gajdoš by chcel v najbližších komunálnych voľbách obsadiť do funkcii iba odborníkov. Áno? Pozrel som si Vašu kandidátnu listinu so 48 nomináciami, a musím povedať, že ak chcete obsadzovať funkcie odborníkmi v kontexte názvu vašej strany, tak ste tam 3 ochranári a 1 enviromentalista. Teraz nerozumiem , ak parlament má 150 poslancov a vy ste 4 odborníci, čo je 2,67%. Predpokladám, že film Sparta s Gerardom Butlerom musíte poznať celkom dobre. 
     Pán Gajdoš sa snaží môj úsmev ešte znásobiť čarovnou vetou, ako im vôbec nejde o plat poslancov, a že sú ochotný darovať 1000 eur, na podporu vybraných obcí. Takže ak vás zvolím ( e )48*1000 = 4800 eur .... 48 obcí po 1000 ečok.Vy zarobíte v priemere 3 576€ ( plat poslanca ) za predpokladu, že sa vyššie nedostanete. Ak tam budete všetci zarobíte 171 648 a z toho nám dáte 48 000. Geniálne. Čistá politika to je ten pravý slogan Vašej strany. Pán Gajdoš týmto ste si vydobyli moju dôveru. 32 rokov som čakal na politika, ktorý bude mať „ srdce na rozum „ na správnom mieste. Viete, aj ja kandidujem podobne ako vy. A dám vám pár tipov. V prvom rade sa zamerajte v tej vašej „ čistej politike“ na matky s deťmi , aby nemuseli zbierať vrchnáky na ošetrenie svojich deti, aby ich deti mali právo na kvalitne vzdelanie, prácu, a ošetrenie, aby žili v krajine bez korupcie, potom určite budete mať čisté rieky, husté lesy a potraviny. A splníte všetko, čo ste si dali ako program do nastávajúcich volieb. Lebo tu budú ľudia, ktorý si budú vážiť Slovensko a nebudú odtiaľ musieť ochládzať za lepším životom. Až toto splníte my Vám dáme tých 48 000 eur. A ja si vás možno aj začnem vážiť. 
                                                                                                                                                                               Roman Keruľ