A Quiet Week in the HousePrvým veciam prvé miesto (To najdôležitejšie najprv)

Sám s ňou pod bielou oblohou

Publikované 18.04.2017 v 22:46 v kategórii O Autorovi, prečítané: 124x

     Dnes začnem len tak zľahka. Dnes je 3 deň v práci, myslím, že doma už zabudli ako vyzerám. Za to všetko môžem poďakovať svojmu šéfovi, ktorý je na toľko „ múdry“. Že vidí potencionál, ktorý sa vo mne skrýva“, no realita je ilúzia vyvolaná nedostatkom alkoholu.

Ale ideme na 3 blog príspevok z dielne „ Mamfpičizmus“.

Kde bolo tam bolo, bol som ja.

     Vravia o mne, že som blázon. Majú úplnú pravdu. Na tomto „skvelom “svete môžu byť len blázni šťastní. Teda myslím. Nenávidím svet, kde musí všetko niekam “zapadať”, kde všetko musí mať racionálne vysvetlenie a kde sa treba správať ... lebo sa to tak patrí. Necítim sa urazený. Zistil som, že na svete je toľko „rozumných“ ľudí, ale mňa to neuráža.

Veľmi často uvažujem o tom, čo je šťastie, Ak chceme prísť na to, čo je šťastie, mali by sme si najprv zadefinovať, ako vyzerá jeho opak. To je ľahké. Opakom šťastia je nešťastie. Taká bude zrejme tvoja prvá odpoveď. Ja si myslím, že opakom šťastia je nuda.

     Myslím si, že šťastím je už to keď sa po príchode domov a nerozprávam sa sám so sebou. Časom som prehliadol význam ženy a bagatelizovala jej úlohu a dôležitosť v živote. Prvé náznaky podobnej diagnózy sa objavili v zlatej ére idiokracie v dobe, keď ešte nemal kto napísať Bibliu a muži mali hlavy v oblakoch. Samoľúbo celé dni filozofovali a vymýšľali tie svoje debilné pravdy o tom ako vznikol svet a život okolo nich. Adam s tuctovým myslením zostal pri pocite, že keď bol prvý, tak je aj nad ženou nadradený. Je veľmi absurdné si brat príklad z biblie, keď ani tá v tom nemá jasno. Viem ale, že “najkrajšia veta, akú môže chlap povedať svojmu dievčaťu: “Ďalšie dievča, ktoré budem na tejto zemi ešte milovať, bude naša dcéra.” Tu sa zasa dostávame ale k problému. Ta kopa listov cca 1847 nepočíta s termínom, ako je druh a družka, voľný vzťah. V Božích očiach je pár zosobášený až vtedy, keď dokončí nejaký druh svadobného obradu.( Genesis 2:22) a Boh považuje pár za zosobášený až vo chvíli, keď je manželstvo zavŕšené sexuálnym stykom (Genesis 2:24; Matúš 19:5; Efezským 5:31).

Musím konštatovať, že som bol už veľa krát zosobášený.

     Pre tých ktorí sú novodobo reinkarnovaný zakladatelia slovenčiny ( pre idiotov Ľ. Štúr, J. M. Hurban a M. M. Hodža )Tento blog neberte ako gramatické okienko ! Na mojom pieskovisku platia moje pravidlá a tie sú: kašli na gramatiku… ;)

Pekný večer