A Quiet Week in the HousePrvým veciam prvé miesto (To najdôležitejšie najprv)

Smrť Alzákovi a zakázať reklamu v televízii

Publikované 26.10.2016 v 20:03 v kategórii Život, prečítané: 172x

     Predpokladám, že všetci resp. väčšia časť populácie pozerá televíziu. Super vec však? Samozrejme pokiaľ nepríde čas na reklamu. Obvykle to býva v prvých 5 min začínajúceho filmu. Vidieť 10-krát tú istú reklamu pri sledovaní filmu, ktorý trvá 2 hodiny, je naozaj šialené.

     A samozrejme, že všetci poznáme toho zeleného otravného hajzla a stavím sa, že väčšina z vás by ho najradšej zabil. Ak by Steven Spielberg točil film o Alzakovi, volal by sa najskôr Zelené zlo, alebo ako som sa naučil stlmovať repráky. Chápem, že i negatívna reklama je reklama a že index otravnosti býva priamo úmerný indexu zapamätania si daného spotu. A vďaka tejto reklame už asi každý vie čo to je Alza. Človek ktorý vymyslel túto reklamu, by mal byť popravený. Exemplárne. Kedysi som čítal o štyroch „povinnostiach“ človeka v konzumnej spoločnosti: „born, buy, consume and die.“ Narodiť sa, kupovať, spotrebovať a umrieť. Ak by to mala byť pravda, tak potom konzumismus (človek degradovaný na spotrebiteľa) mi pripadá horší ako komunizmus. Tento rok som premýšľal, kto príde prvý s reklamou na Vianoce? Nebolo nutné dlho čakať. Avšak netušil som, že čas Vianoc je už 28.októbra. V tejto chvíli sa objavuje v televízii reklama od toho Zeleného hajzla. Každý rok posúva takéto reklamy na skoršie obdobie.

     O pár rokov budeme sledovať v televízii už v septembri vianočné zľavy na tablety a počítače. V poslednej dobe pri pohľade na reklamy v sebe nosím nutkanie zohnať sto špinavých tanierov a dokázať, že Jar nevystačí na všetky! Že ospevovaný prací prášok Ariel nevyperie všetky fľaky a škvrny - v reklame hádžu do práčky iba jeden kus oblečenia - kto by preboha pral tak neefektívne? Že šampóny a kondicionéry vlasy neurobia pevné a hebké a rozmrazenú pizzu nech si radšej zje jej výrobca... A ešte ma hnevá, že ako náhle telky prepnú na reklamné bloky automaticky útočia na mňa vyššími decibelmi. Šetrite ma! Nechcem pri každej reklamnej sprostosti znižovať zvuk! Aj tak nikdy neviem, kde mám tv-ovládač… Nepredávate prístroj na vypínanie reklám? Ak áno, urobte na to reklamu. Tú si pozriem a určite kúpim.

P.S: Zabite toho zeleného k**ta!!