A Quiet Week in the HousePrvým veciam prvé miesto (To najdôležitejšie najprv)

Snažím sa aby môj svet za niečo stal

Publikované 17.10.2014 v 16:00 v kategórii Život, prečítané: 151x

 

     „Nič nie je také zlé, ako sa zdá...Ak tvoje srdce chce, všetko sa dá...Pravú ruku hore! Ak vieš naplno žiť. Veď sme tu iba raz, tak načo strácať čas...“ Pesnička nič moc, ale slova sú úžasné... ( Zuzana Smatanová )

     Niekedy premýšľam nad tým, čo by bolo, keby som nezačala písať.Nie som síce nijak populárny a to, že si môj článok prečítajú dve či tri stovky ľudí (z toho aspoň polovica poctivo do konca), považujem za mikroúspech, ktorý sa môže zdať niekomu triviálne smiešny. Tak píšte, hoci len pre seba!

     Moji známi mi nedávno povedali, aby som začal písať viac pozitívne, ako pred pár mesiacmi, keď pri čítaní môjho blogu nemali potrebu užívať antidepresíva. Pre inšpiráciu som prečítal pár blogov o čom píšu iný, ale prepadol ma podobný pocit depresie. ... Takže ...

Sedím pred zrkadlom a pozerám sa na seba uprostred tmavej, špinavej a zatuchnutej miestnosti na okraji dediny. ( Už tieto riadky neznejú veľmi pozitívne, ale....).

     Kedysi som mal pred sebou svet plný problémov.Odvtedy sa však zmenilo veľa vecí. Stále mám život plný problémov, avšak už sa na ne nepozerám tak ako vtedy. Poznám ľudí, ktorý mohli mať všetko a sa neuspokojili sa stým. Nikto mi to nikdy neuverí, ale šťastie je vecou voľby. Nikdy nepoužívam frázu “nedokážem to”.Pretože často-krát si ani len neuvedomujeme, aké bohatstvo je chodiť, počuť, vidieť, bežať a byť zdravý.Naše myšlienky rozhodujú o našom postoji, náš postoj rozhoduje o našich činoch a naše činy rozhodujú o našom živote!

"Musím!" je zázračné slovíčko, ktoré veľmi pomôže....

Porazeným sa stávame až vtedy, keď to sami vzdáme...