A Quiet Week in the HousePrvým veciam prvé miesto (To najdôležitejšie najprv)

Snehulienka

Publikované 04.10.2014 v 15:59 v kategórii Rozprávky, prečítané: 203x

     Kráľovné a kráľovi sa narodila roztomilá dcéra Snehulienka. Kráľ si kráľovnú ešte dlhu dobu doberal, pretože vedel, že Snehulienka nie je jeho. Snehulienka nebola zo začiatku veľmi pekná, vyzerala tak trochu ako malý krokodíl, ale časom opeknela, takže jedného dna vošla jej matka do izby a spýtala sa svojho čarovného zrkadla. „Zrkadlo kto je v našom kráľovstve najkrajnejší“ . A zrkadlo odpovedalo „ tvoja dcéra Snehulienka ty stará ......“ Kráľovná sa rozčúlila a zavolala si sluhu. „Sluha vezmeš Snehulienku do lesa a tam ju zabiješ, za odmenu dostaneš ..... diplom“.A tak sluha zobral Snehulienku do hlbokého lesa, ale nezabil ju. Bolo to dobrák a bolo je jej ľúto.


     Snehulienka blúdila lesom až zablúdila k malej chalúpke. Vošla do vnútra vyvetrala tam ( takto trpaslíci boli maličký, ale 7 ich bolo až až...) ... takže Snehulienka vyvetrala, preto trpaslíci nemohli v noci trafiť do chalúpky.

Kráľovné sa časom donieslo, že Snehulienka nie je mŕtva, preto sa premenila na čarodejnicu ( to je aj jedine čo vedela ) inač bolo neschopná. A v tejto premene išla do lesa hľadať chalúpku.


     Snehulienka pravé robila nejaké domáce práce. Myslím, že práve prala Spachtošovi trenírky ( márne ). Keď niekto zaklopal na dvere. Snehulienka otvorila a za dverami stala čarodejnica a v ruke držala jabĺčko. Snehulienka kúp si to jabĺčko vôbec nie je otrávené, aj keď tak trošku vyzerá. ( myslím, že bolo bledomodré). Farboslepá Snehulienka si ho kúpila a potom čo doňho zahryzla, hodilo ju to o zem.

Potom čo prišli trpaslíci domov Snehuľka už nejavila známky života. Trpaslíci ju uložili do sklenenej rakvy ktorú tam už na ňu mali pripravenú. Rakvu dali za takú stodolu.


     Raz išiel okolo princ na koni, keď prišiel k tej stodole... rýchlo zoskočil a utekal za stodolu... kde našiel rakvu v ktorej videl ležať krásnu ženu s dobrou postavou a že ma dobru povahu.

Princ sa rozhodol, že si ju oživí. Odkryl výko rakvy a pobozkal ju ( alebo olízal ). Snehulienka obživla. Obaja mladý ľudia mali s toho radosť, hlavne snehulienka, lebo už ani nedúfala.


     Princ si vzal Snehulienku do svojho kráľovstva, trpaslíkov samozrejme vzali tiež. V meste ich predali do Zoo.....