A Quiet Week in the HousePrvým veciam prvé miesto (To najdôležitejšie najprv)

Sv. Valentín

Publikované 12.02.2016 v 21:45 v kategórii Život, prečítané: 135x

     Ako väčšina inteligentných ľudí (tých, čo čumia do kalendára) som všimol, že sa blíži sviatok zamilovaných. Všetci sme nadšený, že ho oslávime so svojou polovičkou. To určite! Šťastný je ten, čo je sám! Všimli ste si koľko treba investovať do polovičky? Keďže v tento deň roku 270 zomrel sv. Valentín, meniny má práve on. V Iraku dnes slávia Deň komunistických mučeníkov. To len tak medzi riadkami. Musím sa priznať, že som vždy deň sv. Valentína bral za strašne "komerčnú nechutnú blbosť", ktorú nemá cenu oslavovať, pretože sa dvaja ľudia, ktorí sa milujú, si môžu vyznávať (alebo niečo na ten spôsob) lásku každý deň. A preto si myslím, že deň sv. Valentína je hlavne preto, aby si ľudia mohli povedať „No pozri sa, keď je dnes ten sviatok sv. Valentína, nepozrieme spolu nejaký pekný film/ nezájdeme si na večeru/ nepôjdeme spolu na výlet?“ Len tak choďte a urobíte si pekný deň s niekým, koho máte radi. ( No, ale pre upresnenie s niekým kto u vás aj ostane a nebude potom utekať inému resp. iným ).

     Fakt nechápem, čo sa okolo toho robí také HALOO! Veď podľa mňa každý normálny pár trávi spolu nejaký ten čas a určite si dáva aj nejaký ten darček poprípade len niečo drobné na výročia, narodeniny, meniny, Vianoce, Silvester, letné prázdniny, polročné vysvedčenie, vysvedčenie, sviatok práce, prvý deň školy atď.

Nezáleží pritom vôbec na tom či je darček bohatý, či je to bonboniéra, alebo či to je zvieratko, zásnubný prsteň. Na tom nezáleží. Hlavné je, že ho strávite buď v spoločnosti ľudí, ktorých by ste za svet nevymenili, resp. s človekom, ktorý je vašim svetom. Tak sa milujte...