A Quiet Week in the HousePrvým veciam prvé miesto (To najdôležitejšie najprv)

Vianoce

Publikované 08.12.2014 v 14:43 v kategórii Náboženstvo, prečítané: 190x


     Už som tu videl veľa článkov o Vianociach tak som sa rozhodol, že ja niečo napíšem.

Viem, že je to ešte skoro písať blog o Vianociach, ale v dôsledku nedostatku času v blížiacom sa období, v ktorom si nebudem môcť nájsť nos medzi očami, takže musím písať teraz.


     Blížia sa sviatky pokoja o ktorých vieme už o celý rok s malou prestávkou počas Veľkej noci a čas na ktorý sa väčšina ľudí teší. Možno to je tým, že ani nevyzerá že je zima. Sneh ani nenapadal a celkovo to vyzerá ako keby december ani nebol. 

     Nevravím, že musí byť kopu snehu. Stačilo by keby jeden deň napadalo veľa snehu a ak by aj vydržal len dva dni, tak by som sa viac tešil..

     Vianoce vizuálne začínajú niekedy už v októbri. Je to aspoň podľa toho, čo nám ponúkajú naše obchodné reťazce. Alebo podľa toho čo vidíme v reklamných blokoch, ktoré nám v televíznych kanáloch prerušujú tie tupé americké filmy, či sprosté slovenské imitácie hodnotných brazílskych telenoviel. V telke vtedy sneží aj keď vonku sa ešte nosia krátke rukávy. Napriek počiatočným ilúziám sú Vianoce omnoho kratšie. Pri väčšom šťastí ide o tri (prvočíslo) dni voľna. Pri menšom šťastí je voľný deň iba jeden (málo, ale aj tak prvočíslo): buď je to pondelok, alebo piatok. Ostatné víkendové dni sú celé dojebané, lebo v mestách a obciach je všetko zatvorené. Ale keď máme Vianoce hodnotiť, či sa vydarili, alebo nie, tak sa dá skonštatovať, že sa vydarili vtedy, keď má každý člen rodiny hlavu ako melón z otrepaných rozprávok v televízore a plné zuby každého, na koho doma narazí.


     Vianoce končia vtedy, keď okolo smetných kontajnerov prechádza liga recyklátorov, ktorí si vytriedia nedojedené potraviny a palivové drevo na horšie časy. V tejto fáze „sviatkov pokoja a mieru“ sa na Santa Clausov menia všetci ľudkovia, teda aj tí z panelákov, t.j. presne tí, ktorí vládzu platiť všetky poplatky, ktoré od nich štát a bankové, či nebankové spoločnosti a operátori ťahajú a nenamotal sa na nich exekútor.


     Šťastné a Veselé Vianoce Prajem všetkým ktorých mám rád ..