A Quiet Week in the HousePrvým veciam prvé miesto (To najdôležitejšie najprv)

Výber

Publikované 31.10.2014 v 18:51 v kategórii O Ženách, prečítané: 184x

Vítam čitateľov náročnej literatúry, pri mojej poviedke.


     Je to správne, že dnešný svet napriek všetkým problémom miluje pohľad na ženskú krasu. Napríklad film ak ma byt úspešný musí režisér nechať padnúť oko diváka na tajomne krivky ženského tela. Často aj na miesta, ktoré divák nepoznal a vo svojich 40 tich rokoch je nimi rozrušený. Podobne ako krajčír ak chce šaty predať musí pomerne dosť šetriť a strihať latku tak aby výsledok pripomínal skôr vitrínu.


     Som na tom podobne . Potom ako mi pošta doručila minuloročného playboya rozhodol som sa v neďalekom tábore usporiadať výber najkrajšej domorodkyne . Deň výberu bol stanovený na 25.8.2014. Iniciatívny kolega už týždeň vysielal lákavé výzvy k okolným domorodcom. A spôsobil hádky v nejednom vigvame. Domorodci k nám nepristupovali s dôverou, lebo mali zlé skúsenosti s minulými organizátormi podobnej akcie, ktorá s trápnou zámienkou očkovania proti žltačke zneužili ženy a deti.


     A tak sa v deň výberu zúčastnilo päť uchádzačiek z nich jedna prišla omylom a ostatne štyri preto, že sa im minule očkovanie páčilo.Nakoľko som počítal , že účasť bude vyššia, tak som rýchlo povolal aj členky nasej organizácie. Čim som zvýšil nie len počesť uchádzačiek a pri pohľade na moje kolegyne aj šance domorodkýň.


     Zatiaľ čo sme ako komisia zasadla k stolu, kandidátky pomalý prichádzali. Po prvom kole, kde sa hodnotila inteligencia ucha uchádzačiek. Viedla naša kolegyňa, ktorá dokázala úžasné kresliť a písať. A možno aj preto sa jej zmocnila pýcha a pohŕdavo pozerala na nevzdelane domorodkyne. Pospevujúc si úvodnú pieseň z Carmen prešla sa pred nami v plavkách a ukázala sa nám zo všetkých strán, načo musel byt výber prerušený.


     Náš fotograf, ktorý je ctiteľ antickej krasy bol v šoku a nemohol naďalej pokračovať.

Naša kolegyňa niečo tušila a snažila sa všetko zachrániť tancom, ktorý skôr pripomínal niečo medzi obetovaním a slávnosťou slnovratu, ale mieri 90/110/110 hovorili za všetko.


    Akcia sa časom začala vymykať kontrole, závistlivé domorodkyne sa našej kolegyni snažili strhnúť plavky aby ju tak nadobro vyradili zo súťaže.


Súťaž sa však ukončila sama. Rozleteli sa dvere a vbehli príslušníci polície. Na stole vínko a pred nami polonahé ženy. Nebolo čo vysvetľovať.