A Quiet Week in the HousePrvým veciam prvé miesto (To najdôležitejšie najprv)

Záleží mi a snažím sa...

Publikované 11.06.2014 v 22:59 v kategórii Život, prečítané: 150x

Pozitívny prístup sám o sebe ešte nikoho nespasil a ani nespasí.
Tváriť sa ako je všetko super, ako sa máme perfektne, každý deň si hodinku predstavovať dom na pláži so zaparkovaným Ferrari a dúfať že to vesmír prinesie, je čistá sektárčina. Ľudia ktorí tomu veria, bohužiaľ žijú v bubline, do ktorej sa nechali zabaliť práve tými “infopodnikateľmi”(dúfam, že toto slovo raz zaradia do slovníka vulgarizmov a nájde si tam čestnú pozíciu medzi označením pre mužský a ženský pohlavný orgán).


Áno, pozitívny pohľad na život je možno fajn, no na druhej strane práve neustála nespokojnosť je to, čo človeku dáva impulz na zmenu. Negativizmus je to, čo hýbe ľuďmi a svetom.


Negativizmus je to, čo pomáha dosiahnuť svoje sny. Lebo ak je niekto spokojný, šťastný a plný pozitívneho postoja, tak nemá o čom snívať a za čím ísť. Negativizmus je problémom len v jednom prípade – pokiaľ ho človek nevyužije.

Pravé aby si svet videl reálne, je istá (dosť veľká) dávka negativizmu potrebná .Kdesi som minule zachytil správu, kde vedci došli k záveru, že najreálnejší pohľad na svet majú pesimisti...


Prakticky všetky knihy označované aj ako pozitívne myslenie majú spoločne len aby mal čitateľ dojem, že je to všetko silno pozitívne a že ak aj on bude stále pozitívny, tak dosiahne všetky svoje sny. Trápne reči !!!!


Osobne som tiež už prelúskal obrovské množstvo tohto druhu literatúry a áno, v podstate každá kniha niečo človeku dá (minimálne vedomie, že mu nedala nič čo už videl inde a že by asi s podobnými knihami mal seknúť .Otázne je nakoľko je rozumne tráviť dni čítaním hrče balastu kvôli jednej dvom myšlienkam, ktoré si z celej knihy človek môže zobrať. Vo väčšine prípadov sa dane myšlienky povaľujú aj inde – na blogoch v “koncentrovanej forme”, neobalene vatou na 300 strán.


Buďte negatívny ...