A Quiet Week in the HousePrvým veciam prvé miesto (To najdôležitejšie najprv)

Život nekončí

Publikované 10.11.2014 v 16:29 v kategórii Dieťa, prečítané: 325x

 

 

„Noc svieti do očí môj svet mi už nestačí......“

     Na posteli leží moja krásna dcera a já si hovorím aký je to zázrak„Dobré ráno, bábika“.

     Leží na chrbte a ruky má natiahnuté nad hlavou. Polovicu tváre jej zakrývajú vlásky. Pohladím ju. Zamrví sa, otvorí oči - a v tej chvíli skriví tvár.

     Hovorí sa, že spomienky sú jediným rajom, z ktorého nás nikto nemôže vyhnať. A práve takéto spomienky vo mne ostanú do konca života.

 

    Je zvláštne, ako človek dokáže behom jednej sekundy zmeniť svoje životné priority, svoje životné postoje, rebríček hodnôt, ako si dokáže uvedomovať ozajstnú silu lásky.

 

     Milujem tie chvíle, keď prídem domov, vystupujem z auta a oproti mi beží smejúce sa dieťa. Keď ešte skôr ako sa stihnem prezliecť počúvam, čo dnes robila.

     Milujem tie víkendové chvíle. Keď je krásne teplo, slnko je ako žeravý disk a lúče ohrievajú telá aj chodníky.

     Milujem tie chvíle, keď len tak sedím, nič nerobím, iba pozorujem drobného človeka behať okolo mňa vymýšľať, ako sa zabaviť, ako upútať, ako ani na chvíľu nedovoliť aby sa o ňu prestali zaujímať.

     Milujem tie chvíle, keď ju hojdám. Smeje sa a čím je hojdačka vyššie, má vzrušenejšiu tvár, vždy vo vrchole oblúka sa nadýchne a rozšíria sa jej oči.

     Viem, že to v živote nebudeš mať ľahké.

Možno sa ti všetko nepodarí nie raz a nie dvakrát . Ale musíš vedieť že to všetko sa deje preto aby si na koniec zažiarila .Lebo len tak si uvedomíš svoju silu. A to čo všetko dokážeš . Pretože padneš , postavíš sa , padneš a znovu sa postavíš. Nebude to ľahké, ale vždy to bude jednoduchšie . Pretože budeš si vedomá svojej ceste a sily . A tvoj život sa rozžiari , strach sa vytratí . Pretože budeš stále vedieť že dokážeš všetko čo len chceš.

     Dnes už sám seba neviem pochopiť, ako som mohol žiť bez nej. Viem, že sú to frázy, ale moja dcéra je pre môj život ako slnko, vzduch, zem a voda.


Milujem tie chvíle.....