A Quiet Week in the HousePrvým veciam prvé miesto (To najdôležitejšie najprv)

Život nie je do­ko­nalý

Publikované 27.02.2018 v 08:38 v kategórii O Autorovi, prečítané: 41x

     Priatelia, kamaráti, ktorí ma poznajú a vidia tu moju cestu životom sa môže zdať, že sa snažím isť na plný plyn čo to dá. Ale nebolo tomu tak vždy. Na základnej škole som bol vždy ten „ ktorý vždy urobil nejaký prúser „ ten chlapec zadnej lavici na ktorého ukázali keď bol nejaká problém. Bolo to celkom fajn, lebo ma takto poznala cela škola, to zlé na tom bolo, že mi spolužiaci ani učitelia veľmi neverili, lebo som bol ten chlapec, ktorý to nikdy veľmi ďaleko nedotiahne. Samozrejme doma nechceli mať neandertálca, tak ma mamča vždy „tlačila“ do školy.

     Toto je foto z mojich promócii. Samozrejme, že je po bakalárskom štúdiu. Myslím si, že mi jedine čo vysoká škola dala, okrem tých znalosti a vedomosti je čas min tých 5 rokov ( u mňa 9), aby som sa rozhodol, čo chcem živote robiť. Myslím si, že je to najdôležitejšie. Väčšina ľudí v mojom okolí chodí do práce „ to proste prečkať, presedieť“. Veľa ľudí, ktorých poznám si mysli, že ak budú mať plno peňazí, tak sa stratí ten strach „čo bude zajtra „ , ale nestratí a peniaze, ktoré by vás urobili šťastnými proste neexistujú. Ešte jedna vec, ktorá zásadným spôsobom zmenila môj život. Raz som si išiel prevetrať hlavu na motorke a v podstate som sa domov už dlhý čas nevrátil. A skončil som tu.

     To je miesto, kde každodenné starosti a problémy strácajú hodnotu a v je vám už všetko jedno. Po mesiaci na posteli, jedine čo chcete je isť von a normálne sa prejsť po chodníku. Veľké pozitívum toho všetkého, je že som mal čas popremýšľať a zhodnotiť, čo je dôležité a ktoré sú podstatné hodnoty. Každopádne som sa stretol s doktormi, ktorí mi povedali, že som dopadol, ako som dopadol a že budem musieť v živote žiť inak, ako doteraz a niektoré veci obmedziť. Povedali mi, že už nikdy nebudem jazdiť na motorke, liezsť a obmedziť šport.Spomínam si na pána doktora, ktorý mi v ambulancii pri odchode povedal, že " mám byť rád, že žijem a zmieriť sa stým, že to už nikdy nebude ako predtým.  Potom, čo som sa vrátil domov som začal na sebe makať. Osobne si myslím, že všetko je hlavne o prístupe. Prvý mesiac som už sedel na motorke. 

Ďalší rok som si kúpil novú motorku.

     Často som plánoval svoj život a medzi tým mi utekal medzi prstami , až budú peniaze, až bude menej práce.... až bude čas, ale život na nikoho nečaká.  Fakt vám neviem povedať, ako to bude ďalej. Ale žiaden dobrý príbeh nezačína vetou" to sme si doma s kamarátom natierali chleba maslom".


 


     Verím, že jedného dňa mi všetky tie strašné dni a tá bolesť budú dávať zmysel. Áno, znie to ako klišé, ale je to tak. Určite by ma ne­ba­vilo žiť ži­vot, ktorý je neustále dokonalý a vtipný. A sem tam je potrebné prežiť dni v strachu, opustení, len sam so sebou. Ne­ho­vo­rím, že to už bude len dobré a jednoduché, no bude to stáť zato.