A Quiet Week in the HousePrvým veciam prvé miesto (To najdôležitejšie najprv)

Zmysel života

Publikované 28.11.2014 v 09:00 v kategórii Život, prečítané: 186x

Nič nás nerobí takými osamelými ako naše tajomstvá. Paul Tournier

     Azda preto si tak často kladiem otázku, čo je vlastne zmyslom života.... Niektorí hľadajú odpoveď na to, kto ten zmysel určil, iní si určujú zmysel života sami a sú i takí, ktorí pri pohľade na dnešný svet pochybujú, že život má nejaký hlbší zmysel.

V tom zhone si človek nad životom príliš nepremýšľa, berie ho ako ide. V prvom rade sú denné povinnosti, lepšie napísané stereotyp každého dňa. Človek ich robí automaticky, už mu to ani nepríde

     Raz som niekde čítal vetu, ktorá ma vždy napadne práve v situáciách, keď sedím a premýšľam. Áno, zvyčajne to je práve vtedy, keď sa nedarí, keď ide život tak, ako som predtým nikdy nechcel. Táto jednoduchá veta mi pomáha : „ Po každej búrke, výde slnko."


Alebo:


     Nebolo by snáď jednoduchšie akceptovať prostú realitu, že život je sviňa a než pchať ruky stále do ohňa aby im bolo teplejšie a nakoniec si ich vždy spálite akceptovať myšlienku bezpečnej vzdialenosti od ohňa, kde im síce nebude tak pekne teplo ako keď ich pcháte stále bližšie a bližšie, ale nikdy neviete kedy skončiť čo ma za následok, že sa nakoniec vždy spálite a sklamete. Skončilo snáď niečo naozaj dôležité vo vašom živote nakoniec úspechom? Ak to bol taký úspech, prečo je koniec? Ak ešte neskončilo, ako viete, že skôr či neskôr neskončí? Určite to nie je veľmi pozitívne zmýšľanie, ale realistické.


     A tak keď sa sám otáčam a vidím svoje omyly, pády, neúspechy a všetko, čo by som rad zmenil, keby šlo vrátiť čas, si spomeniem, že i mne výde slnko a budem mať šancu začať ešte raz. Nie od začiatku, chyby a omyly ostanú, skôr mám namysli skúsiť ešte raz, postaviť sa, otočiť sa a „opraviť" to, čo sa opraviť bude dať.


„Zdá se, že je ten správnej čas chytnout vítr, co žene nás“